אודות הצוות

בכפר שמעון מועסק צוות ותיק מול חדש. הצוות מתפתח ומשתנה יחד עם התושבים..  חלק מהצוות הטיפולי/חינוכי נמצא כאן מראשית דרכו של הכפר וחלקו צעיר יותר.   יותר ממחצית הצוות עומד על יותר מ- 10 שנים בכפר שמעון. לעניין הוותק חשיבות רבה – היות והאוכלוסייה שלנו מתקשה לבטא את צרכיה ומכאוביה – נדרש הצוות הוותיק  להכיר ולחוש כל אחד ואחת, בדיוק כפי שאמא נוהגת כלפי ילדיה.  ברבות השנים נרקמת מערכת של אמון הדדי  והתמסרות של שני הצדדים , דבר שמקל מאוד להתגבר על רגעי משבר או מצבים חריגים.   הצוות אחראי על חי היומיום בבניניי המגורים ( סיוע בשגרות, רחצה, הכנה לשינה, אכילה משותפת בחדר האוכל, השגחה בסלון ובחצר, וכדומה).  הצוות אחראי על התעסוקה במגוון הסדנאות ובפעילויות הפנאי:  כמו שחייה בבריכה, כושר באולם הספורט ובחוגים השונים.  צוות הכפר כולל אמהות בית, מדריכים/מטפלים, מנחים מקצועיים. המנחים המקצועיים מוגדרים אצלנו כאומנים או בעלי מלאכה,  הם אינם מורים מדופלמים.  המנחים שלנו הינם אנשים הבאים עם עולם פנימי ומקצועי עשיר המומחים בתחום עיסוקם.  כאלה שהיו בעלים של בתי מלאכה או אומנים העוסקים בתחום בו הם מנחים בכפר.
לדוגמא: אומן לציור ולקרמיקה, בעל נגריה לשעבר לעבודות העץ, בוגרת בצלאל לליבוד הצמר, בעלת סדנה לקליעת סלים, מוסיקאי לשיעורי הנגינה, בוגרת האקדמיה לריקוד ומחול.  הצוות כולל גם אנשי מקצוע כמו עובדת סוציאלית, פסיכולוגית ופסיכיאטר שמבקר אותנו מדי שבוע כבר מעל 20 שנה ומכיר כל אחד ואחד באופן אישי.

היגדים המשקפים את רוח הצוות של כפר שמעון

התבונן באחר כאדם שווה ושלם על אף מגבלותיו. בקש לראות את האדם שבו – את יכולותיו המיוחדים, ואת כשרונו.

ככל שתגלה באחר את אהבותיו ונטיותיו ותעשה זאת בנחישות ובהתמדה, תגלה ותפגוש את עצמך

היה קשוב לקשייו של האחר והציע לו את תמיכתך.

אנו מאמינים – שתמיכה וכבוד הדדי יוצרים סביבה בריאה לריפוי ולצמיחה. "חיים חברתיים מתהווים כאשר בראי הנפש של כל אדם מוצאת הקהילה כולה את השתקפותה וכאשר המידות הטובות של כל פרט מתקיימות בקהילה" (ד"ר רודולף שטיינר, הוגה האנתרופוסופיה).

עליך להאמין שאדם ראוי לקבלה ולכבוד. אינך בא לחנך אלא לבנות סביבה של התחנכות. סביבה מאירה ומאתגרת גם אותך וגם את האחרים.

קבל אותם, אל תנסה לשנותם, בנה סביבה ואוירה שתאפשר לאנשים להשתנות בקצב ובכיוונים שלהם. אדם נועד להשתנות במהלך חייו. לצורך כך עליו להכיר את עצמו, לשאוף להתפתח ולממש את הפוטנציאל הגלום בו, באם יצליח לעשות זאת - זה יהיה לבטח בזכות עצמו, אך בהחלט יש גם משקל לא מבוטל לחבריו ולאנשי הצוות המלווים אותו. ("באפשרו לעצמו להתהוות, מגשים האדם את שליחותו האמיתית" – "רודולף שטיינר").

כפי שאתה יודע לקבל את השונה דע לקבל גם את השינוי , האנשים, ההתנהגויות, התופעות הן דינאמיות. לעיתים השינוי מגיע במנות קטנות. הייה ער להן, אל תשכח שכל מה שאנו עושים הוא ספיראלי (מעגלי אך כל פעם משתנה מעט).

"דבר אמת, לא תשבע למרמה". ללא אמון וללא דבר אמת לא ניתן לקיים קשרים אנושיים לאורך זמן.

אדם ככל שהוא צעיר יותר או פגוע יותר, בא במגע עם סביבתו דרך חיקוי ודוגמא. לא הדיבור המוסרי ולא ההסבר התבונתי ,לא הם משפיעים על האדם. במובן זה משפיעים המעשים הנעשים ע"י אנשי הצוות והתושבים האחרים המשמשים לו כדוגמא.

נסה למצוא את עצמאותך, כאשר תמצא אותה, תחפש אותה גם אצל אחרים. עליך להבין שלכל אדם יש תפקיד בקהילה, כל אחד הינו תוצר של החברה, מצווה עליך לבטוח ולהאמין באחרים ולזכות באמונם.