בית מלאכה לעבודות בעץ

בבית המלאכה לעבודות העץ הדגש הוא  בכך שהתושבים ייעסקו בכל שלבי עיבוד העץ מחומר הגלם ועד המוצר המוגמר. לפיכך, מצויד בית המלאכה בכלים חשמליים לצורך ניסור, שיוף וליטוש,  קידוח, חריטה, הדבקה וצביעה.  למרות "מוגבלותם"– לומדים תושבי הכפר לעבוד עם המכשירים החשמליים תוך חינוכם לכללי בטיחות וזהירות ומפגינים מיומנות ודיוק ברמות גבוהות במיוחד.   מבין התוצרים – מייצרים מגדול ועד קטן – (סוס עץ, נדנדה, מובייל לתינוק), חיות, מכוניות, קוביות משחק, ופאזלים.  

המטרות הן:

  1. ליצור סביבת עבודה תומכת וידידותית לעובדים.
  2. ליצור סביבת עבודה שתאפשר ם התפתחות בתחום המקצועי וגם מבחינה חברתית ואיית (משמעת עצמית, להפנות את תשומת לבו החוצה לדרישות העולם – לעמוד בסטנדרט של דיוק, ואיכות שמוכתבים מראש).
  3. להביא או לקרב אותם לעולם שלנו – תוך כדי כך שנקבל אותם כבני אדם על אף המוגבלות שלהם, תמיד נשאף לאתגר אותם להשתלב בעולם.
  4. בעולם שלנו יש שימוש במכונות. האדם פיתח מכונות ויכולת לעבוד עם מכונות כי זה יעיל יותר ומדוייק יותר. לכן בתחילת הדרך הבאנו את העובדים למצב של עבודה בידיים לאחר מכן לעבודה עם כלים  ולבסוף לעבודה עם מכונות בצורה מבוקרת ומוגנת.
  5. העבוד על מוצרים היא קבוצתית, כאשר כל אחד תורם כפי יכולתו ורצונו. אנו מקווים שאווירת העבודה והיצירה תגרום להשתלבות עמוקה יותר, ותאפשר להגיע לתוצרים איכותיים ואסתטיים.
  6. לעשות מוצרים שהעולם רוצה או צריך. מוצרים איכותיים ואסתטיים. – ברגע שעושים משהו שהעולם צריך – זה מעלה את הערך העצמי של היוצר או העוסק במלאכה.